O_nas_nutrego

Kto sme?

Sme skupina lekárov a odborníkov na výživu, spolupracujúcich v rámci projektu spoločnosti Charing Cross Scientific, ktorá ponúka svojim zákazníkom produkty klinickej a športovej výživy.

Vyrábame produkty klinickej výživy Nutrego pre ľudí,  ktorí to najviac potrebujú (pacienti s onkologickým ochorením, pacienti s poruchou príjmu potravy, pacienti pred chirurgickým výkonom a po operáciach na gastrointestinálnom trakte a v neposlednom rade geriatrickí pacienti).

Na základe výskumu na úrovni biochemického zloženia produktov sa odborníci na výživu zhodli na tom, že sme schopní vyrábať i veľmi kvalitné výrobky pre bežných ľudí, ktorí majú napríklad zvýšený výdaj energie a často málo času, aby sa stravovali kvalitne. V tomto prípade im vieme pomôcť našimi produktami v oblasti športovej výživy, ktoré plnia potreby aktívnych ľudí. 

Kde sa produkt vyrába?

Nutrego je český výrobok, ktorý sa vyrába v oblasti pod Orlickými horami, konkrétne v Opočne, kde sú moderné výrobné linky známeho mliekarenského závodu Bohemilk a.s. s kapacitou vyrábať nielen kvalitné mlieko, ale celý rad ďalších produktov. 

Bohemilk a.s. - mliekareň Opočno má bohatú históriu od roku 1936 vo výrobe mliekarenských výrobkov ale i detskej dojčenskej výživy. Výrobné kapacity podniku neustále držíme v najvyššej kvalite vrátene certifikácii na dojčenskú a klinickú výživu. Vyrába sa tu i celý rad známych produktov nesúvisiacich priamo s mliekarenským priemyslom.

Kto prišiel s nápadom začať vyrábať klinickú výživu Nutrego?

Lekári z Imperial College London a Karlovej Univerzity v Prahe spoločne s MUDr. Gojišom sa nad touto témou zamýšľajú už od roku 2010. Obidva tímy sú v dennom kontakte ako s pacientami, tak s ďalšími profesionálmi a špecialistami. Vo vzájomnej interakcii potom začali vnímať potrebu ponúknuť pacientom kvalitnú klinickú výživu, ktorá bude vyrobená v Česku na základe posledných vedeckých štúdií, bude dostupná vo voľnom predaji i na lekársky predpis a ponúkne pacientom lacnejší, napriek tomu veľmi kvalitný produkt.

Na základe výskumu a štúdií sa zistilo, že spoločne so špecialistami na klinickú výživu je možné vyvinúť i ďalšie produkty, ktoré môžu byť užitočné pre bežnú populáciu so zvýšeným výdajom energie (športovci, aktívni ľudia obecne). MUDr. Gojiš tak pre výrobky z tejto oblasti postavil dôležité základy, ale rozvoj a budovanie značky Nutrego v športovej výžive už necháva na svojom tíme.