Snížená funkce ledvin

Ak dôjde k zlyhaniu obličiek (štádium CKD 5 - posledné) je nutné zahájiť tzv. dialýzu. Dialýza je metódanáhrady funkcie obličiek, ktorá zaisťuje odstránenie odpadových látok z krvi a zbavuje telo prebytočných tekutín. Existujú dva základné druhy dialýzy: hemodialýza a peritoneálna dialýza. V oboch prípadoch metód náhrady funkcie obličky je na rozdiel od štádia pred dialýzou nutné dbať na zvýšený príjem bielkovín, tým sa tieto dve formy ochorenia významne líšia. Pravidlo dostatočného množstva energie, zníženého množstva fosforu, draslíka a soli platí rovnako ako v štádiu pred dialýzou. U pacientov na dialýze sa často stretávame s podvýživou, ktorá môže vo vysokej miere ovplyvniť prognózu pacienta. Riešenie podvýživy je nutné zahájiť včas, a to nielen úpravou bežnej stravy, ale aj použitím špeciálnej rady výživových (nutričných) doplnkov, tzv. sippingov. Práve na tieto situácie bol vyvinutý nutrego RENAL HP so špeciálnym zložením (vysoké množstvo bielkovín) pre dialyzovaných pacientov pri podvýžive alebo jej riziku.

Slovo nutričnej špecialistky:

Pacienti počas tejto dialýzy strácajú bielkoviny/aminokyseliny a tieto straty nie je jednoduché „dojesť“ v bežnej strave bez toho, aby došlo k zvýšenému príjmu fosforu. Práve fosfor je z veľkej časti prítomný v mäse a mliečnych výrobkoch, ktoré sú významným zdrojom bielkovín. V situácii, kedy je nutné riešiť stratu telesnej hmotnosti a pokles niektorých bielkovín v krvi, je ideálnym a pomerne rýchlym riešením sipping s vysokou dávkou bielkovín, optimálne 10 gramov/100 ml, ako je nutrego RENAL HP. Produkt sa môže užívať v priebehu dialýzy alebo medzi bežnými jedlami počas dňa.

RENAL HP

Nutrične kompletná izokalorická výživa s vysokým obsahom bielkovín (kvalitný srvátkový proteín) a zníženým množstvom elektrolytov (fosfor, draslík, sodík). Je určená pri podvýžive alebo jej riziku u dialyzovaných pacientov s chronickým zlyhaním obličiek vrátane pacientov s diabetes mellitus. Obsahuje významné množstvo vitamínu D3. Neobsahuje lepok ani laktózu, je teda vhodná pri laktózovej intolerancii alebo celiakii.

Potravina na osobitné lekárske účely.

Nutričné hodnoty (200 ml): energia: 228 kcal, bielkoviny: 20 g, tuky: 6 g, sacharidy: 23 g, vláknina:1,6 g

Odporúčaná denná dávka 200 ml: 1-2 balení denne pri doplnkovej výžive , pre celkovú výživu 5-7 balenia denne

• Príchute: čokoláda, vanilka, oriešok

Predajné balenia: 12 x 200 ml
Viac >>

Kód produktu: P00015

0