Cukrovka

Cukrovka alebo diabetes mellitus je rôznorodé ochorenie, ktoré má niekoľko typov, ktoré sa líšia princípom vzniku, ale všetky spája výskyt vyššej hodnoty glykémie, než je norma. I. typ je spôsobený nedostatkom inzulínu (hormón slinivky brušnej, ktorý má za úlohu „dostať cukor z krvi do tkanív“). Jedinou možnou liečbou je inzulín. II. typ je spôsobený zníženou citlivosťou tkanív na inzulín, najčastejšie z dôvodu zvýšeného množstva tuku v tele. Liečba spočíva v redukcii tuku v tele, zvýšenom pohybe a užívaní liekov. Diabetici II. typu majú väčšinou problém v tom, že sú obézni na rozdiel od druhej skupiny diabetikov I. typu (ide najčastejšie o detský vek). Strava diabetika je postavená na regulovanom množstve sacharidov vrátane ich optimálneho rozloženia v priebehu dňa. Problémy s výživou sa väčšinou týkajú nedostatočného množstva bielkovín v strave a zvýšeného množstva sacharidov a tukov.

Slovo nutričnej špecialistky:

Aj v rámci tohto ochorenia má výživa svoje miesto a ako bolo spomenuté vyššie, kľúčovú rolu v dobrej kompenzácii diabetu hrá správny stravovací režim. V prípade, že diabetik ochorie a potrebuje nutričnú podporu, nebránime sa doplniť do stravy sipping, ktorý je špeciálne upravený pre potreby diabetika, napr. nutrego DIA. Kľúčové zložky, ktoré sú tu upravené sú: znížené množstvo sacharidov (diabetik ich musí počítať) + znížené množstvo energie (väčšina diabetikov je obézna) + rozpustná vláknina (pomáha zlepšiť glykemický index) a dostatočná dávka bielkovín (diabetik má väčšinou v strave viac tukov ako bielkovín). 

DIA

Nutrične kompletná izokalorická výživa s nízkym glykemickým indexom a rozpustnou vlákninou určená pri podvýžive alebo jej riziku u pacientov s diabetes mellitus alebo hyperglykémiou. Rozpustná vláknina podporuje správnu funkciu čriev. Nutrego DIA je možné použiť aj pacientov s nadváhou alebo obéznych na vyrovnanie nutričného deficitu. Neobsahuje lepok ani laktózu, je teda vhodná pri laktózovej intolerancii alebo celiakii.

Potravina na osobitné lekárske účely.

Nutričné hodnoty (330 ml): energia: 337 kcal, bielkoviny: 17 g, tuky: 12 g, sacharidy: 36,6 g, z toho cukry: 16,8 g
Nutričné hodnoty (200 ml): energia: 204 kcal, bielkoviny: 10 g, tuky: 7,4 g, sacharidy: 22,2 g, z toho cukry: 10,2 g


• Odporúčaná denná dávka na 330 ml je 1-2 fľaštičky pri doplnkovej výžive a 5-6 fľaštičiek pri kompletnej výžive
• Odporúčaná denná dávka je na 200 ml je 2-4 fľaštičky pri doplnkovej výžive a 7-8 fľaštičiek pri kompletnej výžive

• Príchute: čokoláda, oriešok, vanilka

Predejné balenie: 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Viac >>

Kód produktu: P00003

0