Snížená funkce ledvin

Hromadenie odpadových látok v tele, zvýšenie krvného tlaku, zmena zloženia krvi, minerálová dysbalancia, neschopnosť tela správne pracovať s vitamínom D a postupné chradnutie – to sú prejavy zníženej funkcie obličiek. Sám pacient o chorobe nemusí vôbec vedieť, pretože sa väčšinou neprejavuje bolestivo. K viditeľným prejavom ochorenia väčšinou patrí nález červených krviniek a bielkoviny v moči, môžu byť prítomné opuchy okolo kotníkov, na rukách i v tvári.

Znížená funkcia obličiek je u starších pacientov nejčastejšie spôsobená vysokým krvným tlakom a cukrovkou. Ide o chronické ochorenie, ktoré v prípade nesprávenej diagnostiky a zanedbania liečby môže viesť až k zlyhaniu obličiek. Rizikom u pacientov so zníženou funkciou obličiek je navyše to, že sa u nich v dôsledku choroby môže vyvinúť taktiež kardiovaskulárne ochorenie.

Funkcia obličiek sa dá nahradiť niekoľkými spôsobmi. U ľahčích prípadov ochorenia obličiek si vystačíme s konzervatívnou liečbou spočívajúcou v diétnych opatreniach s upraveným príjmom bielkovín, draslíku a fosfátov spolu s ďalšími liekmi na úpravu krvného tlaku a metabolických porúch organizmu. U ťažkých prípadov zlyhania obličiek je nutná  náhrada ich funkcie buď hemodialýzou alebo peritoneálnou dialýzou. V týchto situáciach je u indikovaných pacientov možná úspešná transplantácia obličky.

Súčasťou komplexnej starostlivosti o pacientov s poruchou funkcie obličiek je rad životosprávnych a výživových úprav. Spolu s medikamentóznou liečbou majú za cieľ spomaliť postupný úbytok funkcie a oddialiť nutnosť jej náhrady umelou obličkou (dialýzou) alebo transplantáciou.

Pre pacientov so zníženou funkciou obličiek je vhodné doplnenie výživy o špeciálny nápoj nutrego RENAL. Má nízky obsah bielkovín a soli, vďaka čomu prospieva pacientom pred dialýzou trpiacim chronickým alebo akútnym zlyhaním obličiek a zabraňuje ich podvýžive.

Jedna dávka nutrego RENAL  (330 ml) obsahuje:

  • 535 kcal energie
  • 13 g bielkovín
  • 20 g tuku
  • 36,3 g cukrov

Klinická výživa nutrego RENAL je dostupná v 6 príchutiach. Je ľahko  stráviteľná, dobre tolerovateľná a jednoducho sa pacientom podáva – formou nápoja či sondou. Odporúčaná denná dávka je 1 fľaštička pri doplnkovej výžive a 3 fľaštičky pri kompletnej výžive.

RENAL

6 příchutí

Nutrične kompletná hyperkalorická výživa s upraveným množstvom bielkovín a elektrolytov (fosfor, draslík, sodík) pre pacientov v podvýžive alebo jej riziku pri chronickom alebo akútneho ochorenia obličiek v štádiu pred dialýzou. Nutrego RENAL je možné použiť aj u pacientov s hypertenziou vďaka nízkemu množstvo sodíka. Neobsahuje lepok ani laktózu, je teda vhodná pri laktózovej intolerancii alebo celiakii.

Potravina na osobitné lekárske účely.

Nutričná hodnota (330 ml): Energia: 535 kcal, proteín: 13 g, tuk: 20 g, uhľohydráty: 75,9 g, z toho cukry: 36,3 g
Nutričná hodnota (200 ml): Energia: 324 kcal, proteín: 8 g, tuk: 12 g, uhľohydráty: 46 g, z toho cukry: 22 g

• Odporúčaná denná dávka: 1 fľaštička pri doplnkovej výžive, 3 fľaštičky pri kompletnej výžive
• Odporúčaná denná dávka: 1-2 fľaštičky pri doplnkovej výžive, 3-4 fľaštičky pri kompletnej výžive

• 6 prichutí: čokoláda, oriešok, vanilka, lesná jahoda, marhuľa, cappuccino

Predajné balenie: 330 ml, 200 ml, 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Viac >>

Kód produktu: P00004

0