chronicke zdravotni potize

Onkologické ochorenia, ktorých incidencia v našej populácii neustále narastá, sú veľmi často sprevádzané poklesom telesnej hmotnosti, a teda aj častým rizikom vzniku malnutrície. Dôvody spočívajú jednak v samotnom ochorení (nádorové bujnenie = zápal a s tým spojená napr. nechuť do jedla), ale aj v rámci liečby sa objavujúcich vedľajších účinkoch napr. niektorých liekov, ktoré vedú k poruchám trávenia alebo vstrebávania dôležitých zložiek stravy. Cieľom našej nutričnej stratégie je zabrániť chudnutiu, strate svalovej hmoty, a tým aj celkovému oslabeniu organizmu. V rámci onkologickej liečby je nutné, aby mal organizmus dostatok síl, a tak zvládol absolvovať celú terapiu s dôrazom na návrat späť do aktívneho a kvalitného života.

Slovo nutričnej špecialistky:

V rámci onkologických ochorení nejde iba o stratu hmotnosti ako celkového ukazovateľa stavu výživy, ale veľmi často sa stretávame so stratou svalovej hmoty v dôsledku zápalu (nádorového procesu). Tieto straty sa následne odrazia na oslabení imunitného systému organizmu vrátane zníženia pohyblivosti vplyvom straty svalov. Následkom vyššie uvedeného je komplikovaný návrat do plnohodnotného života onkologických pacientov. V situácii, kedy zvažujeme doplniť bežnú stravu nejakým nutričným doplnkom (sippingom), by mal byť našou voľbou vždy produkt s vysokým množstvom bielkovín a energie, ako je nutrego Forte, ktorý obsahuje 667 kcal a 28 gramov bielkovín v jednej fľaštičke 330 ml.

FORTE

Nutrične kompletná hyperkalorická výživa s vysokým obsahom bielkovín bez vlákniny určená pri podvýžive alebo jej riziku u pacientov so zvýšenými nárokmi na množstvo proteínu a energie vo strave. Nutrego FORTE je možné použiť aj u pacientov v rámci zlepšenia nutričného stavu pred a / alebo po operácii. Neobsahuje lepok ani laktózu, je teda vhodná pri laktózovej intolerancii alebo celiakii.

Potravina na osobitné lekárske účely.

Nutričné hodnoty v jednom balení (330 ml): energia: 667 kcal, bielkoviny: 28 g, tuky: 26,4 g, sacharidy: 79,2 g, z toho cukry: 52,1 g
Nutričné hodnoty v jednom balení (200 ml): energia: 404 kcal, bielkoviny: 17 g, tuky: 16 g, sacharidy: 48, z toho cukry: 32 g

• Odporúčaná denná dávka pre 330 ml: 1 fľaštička pri doplnkovej výžive, 3 fľaštičky pri kompletnej výžive
• Odporúčaná denná dávka pre 200 ml: 1-2 fľaštičky pri doplnkovej výžive, 3-4 fľaštičky pri kompletnej výžive

• Príchute: čokoláda, oriešok, vanilka, lesná jahoda, marhuľa, cappuccino

Predajné balenie: 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Viac >>

Kód produktu: P00002

0