Onemocnění jater, slinivky, žlučníku

Pečeň, slinivka brušná a žlčník majú nezastupiteľnú rolu práve pri trávení a absorpcii živín prijatých v strave. Ich zasiahnutie, či akútne alebo chronické, významnou mierou ovplyvňuje vyššie uvedené funkcie tráviaceho traktu (trávenie a absorpcia). Najčastejšou zložkou stravy, na ktorú si pri rôznych diétach pri ochorení týchto orgánov musíme dávať pozor, sú tuky. Preto lekári často odporúčajú diétu s obmedzením tukov na rôzne dlhé obdobia. Ak má teda pacient problémy s trávením alebo absorpciou vzhľadom na ochorenie týchto orgánov a musí k tomu dodržiavať aj diétu s obmedzením tukov, často sa môže stať, že schudne. Na potrebu týchto pacientov bol vyvinutý špeciálny druh výživy tzv, sippingu so základnými živinami, ale bez tukov, nutrego FRUTY.

Slovo nutričnej špecialistky:

Nie je jednoduché dlhodobo obmedziť príjem tukov na lekárom odporučené množstvo v gramoch/deň a zároveň mať dostatočný príjem ostatných zložiek stravy (bielkovín, sacharidov...vitamínov a minerálov). Tuky sú v našej strave dôležité, najmä tie „zdravé tuky“, a majú vysokú energetickú hodnotu. Pacienti časti pri ochoreniach slinivky brušnej, pečene a žlčníka strácajú svoju telesnú hmotnosť a sú v riziku podvýživy. Je teda potom na mieste doplniť do bežnej stravy týchto pacientov výživu, ktorá by obsahovala zvýšené množstvo energie a bielkovín s obmedzením tukov. Nutrego FRUTY je optimálnym variantom s ovocnou príchuťou (džús), vyhovujúci potrebám týchto pacientov. Neobsahuje tuk a má dostatočnú dávku bielkovín (v jednej fľaštičke 330 ml je 495 kcal a skoro 15 gramov bielkovín). Je vhodná ako ideálny doplnok stravy pri podvýžive alebo jej riziku u týchto pacientov.

FRUTY

Nutrične nekompletná hyperkalorická výživa bez tuku s ovocnou príchuťou. Je určená najmä pri podvýžive alebo jej riziku u pacientov s ochorením žlčníka, pankreasu alebo pečene. Je vhodná ako súčasť diéty s obmedzením tuku alebo pri netoleranciu mliečnych foriem nutričné podpory. Neobsahuje lepok ani laktózu, je teda vhodná pri laktózovej intolerancii alebo celiakii.

Potravina na osobitné lekárske účely.

Nutričné hodnoty (330 ml): energie 495 kcal, bielkoviny 14,9 g, tuky 0 g, sacharidy 109 g, z toho cukry 16,8 g

Odporúčaná denná dávka: 1 – 3 fľaštičky pri doplnkovej výžive

Príchute: jablko, pomaranč, višňa, jahoda, čierna ríbezľa

Predajné balenie: 12 x 330 ml
Viac >>

Kód produktu: P00009

0