Onemocnění jater, slinivky, žlučníku

Zlá životospráva, nezdravá strava, nadmerné požívanie alkoholu alebo stres – to sú vedľa infekčných chorôb najčastejšie príčiny ochorení pečene, pankreasu a žlčníka. Tieto orgány majú pritom v tele nezastupiteľnú funkciu – významne sa podieľajú na metabolickom spracovaní prijatých tukov a ovplyvňujú ich vstrebávanie, čo má tiež pozitívny vplyv na fungovanie hrubého čreva. Vo chvíli, keď pečeň, pankreas alebo žlčník nepracujú tak, ako majú, dochádza v organizme k veľkým komplikáciam.

Žlčník a žlčové cesty môže postihnúť akútny či chronický zápal alebo tiež tzv. cholelitiáza -  pri ktorej v žlčových cestách či žlčníku vznikajú žlčové kamene. Pri uvoľnení kamienku sa môže objaviť žlčníková kolika. Medzi najčastejšie ochorenia pankreasu patrí tiež akútny alebo chronický zápal, ktorý postihuje tvorbu tráviacich štiav s následným porušeným trávením. S postihnutím  pankreasu môže úzko súvisieť i vznik cukrovky (diabetes mellitus). Ochorenia pečene patria k závažným pre svoju častú chronicitu a následné komplikácie. Vedľa infekčnej žltačky pacienti pri obezite často trpia steatózou alebo ztukovatením pečene. Ďalšími nebezpečnými ochoreniami sú cirhóza pečene alebo nádorové ochorenia.

Pri ochorení pečene, pankreasu a žlčníka je kvalitná a vhodná výživa neoddeliteľnou súčasťou samotnej liečby. Pacienti musia držať definovanú diétu, ktorá musí byť s prísnym obmedzením príjmu tuku a vlákniny, musí byť ľahko stráviteľná a obsahovať všetky nevyhnutné vitamíny a stopové prvky. Vhodnou súčasťou výživy je preto nutrego FRUTY, ľahko stráviteľná džúsová výživa, ktorá poslúži buď ako doplnok stravy, alebo môže v prípade ťažších stavov stravu pacienta nahradiť komplexne.

FRUTY

Nutrične nekompletná hyperkalorická výživa bez tuku s ovocnou príchuťou. Je určená najmä pri podvýžive alebo jej riziku u pacientov s ochorením žlčníka, pankreasu alebo pečene. Je vhodná ako súčasť diéty s obmedzením tuku alebo pri netoleranciu mliečnych foriem nutričné podpory. Neobsahuje lepok ani laktózu, je teda vhodná pri laktózovej intolerancii alebo celiakii.

Potravina na osobitné lekárske účely.

Nutričné hodnoty (330 ml): energie 495 kcal, bielkoviny 14,9 g, tuky 0 g, sacharidy 109 g, z toho cukry 0 g

Odporúčaná denná dávka: 1 – 3 fľaštičky pri doplnkovej výžive

1 príchut: jablko, pomaranč, višňa, jahoda, čierna ríbezľa

Predajné balenie: 330 ml, 12 x 330 ml
Viac >>

Kód produktu: P00009

0