Malnutrice - podvýživa

Malnutrícia je nedostatočná výživa nielen z pohľadu príjmu celkovej energie zo stravy, ale aj z pohľadu niektorých jej zložiek napr. bielkovín. Príčinami malnutrície sú stavy spojené so zníženým príjmom (napr. nechuť do jedla pri onkologických ochoreniach alebo v starobe), zvýšenými stratami živín (napr. pri akútnych zápalových stavoch) alebo zvýšenými metabolickými požiadavkami (napr. infekčné ochorenie, chronické zápalové ochorenie). Ako vyplýva z vyššie uvedeného, s malnutríciou sa môžeme stretnúť nielen pri akútnom alebo chronickom ochorení, ale aj v bežnom živote, napríklad u seniorov.  Vždy je však veľmi dôležité začať tento problém riešiť. Riešenie nadväzuje najprv na jasnú diagnostiku malnutrície, či už ide o parameter BMI, vývoj telesnej hmotnosti (respektíve jej pokles) alebo krvný ukazovateľ. Cesty k zlepšeniu stavu výživy sú dve. Prvá cesta je úprava bežnej stravy (vr. jej zložiek) a druhá je využitie nutričných doplnkov formou tzv. sippingov.  Tieto produkty (sippingy) majú jasne definované množstvo všetkých živín a existujú v rôznych chuťových variantoch. Vždy je dobré poradiť sa o riešeniach s odborníkom v oblasti výživy, tzn. lekárom alebo nutričným terapeutom.

Slovo nutričnej špecialistky:

Optimálny variant v rámci problematiky malnutrície napr. u seniorov s nízkym BMI alebo významným poklesom telesnej hmotnosti je nutrego FORTE. V jednej fľaštičke 330 ml obsahuje nutrego FORTE 667 kcal a 28 gramov bielkovín, teda napr. obed zložený z obalovaného kuracieho rezňa 150 gramov a 200 gramov zemiakov (čo sa týka energie a bielkovín). Postupným popíjaním nutrego Forte medzi jedlami možno podporiť zlepšenie stavu výživy, a tým celkovo posilniť organizmus ako celok.

FORTE

Nutrične kompletná hyperkalorická výživa s vysokým obsahom bielkovín bez vlákniny určená pri podvýžive alebo jej riziku u pacientov so zvýšenými nárokmi na množstvo proteínu a energie vo strave. Nutrego FORTE je možné použiť aj u pacientov v rámci zlepšenia nutričného stavu pred a / alebo po operácii. Neobsahuje lepok ani laktózu, je teda vhodná pri laktózovej intolerancii alebo celiakii.

Potravina na osobitné lekárske účely.

Nutričné hodnoty v jednom balení (330 ml): energia: 667 kcal, bielkoviny: 28 g, tuky: 26,4 g, sacharidy: 79,2 g, z toho cukry: 52,1 g
Nutričné hodnoty v jednom balení (200 ml): energia: 404 kcal, bielkoviny: 17 g, tuky: 16 g, sacharidy: 48, z toho cukry: 32 g

• Odporúčaná denná dávka pre 330 ml: 1 fľaštička pri doplnkovej výžive, 3 fľaštičky pri kompletnej výžive
• Odporúčaná denná dávka pre 200 ml: 1-2 fľaštičky pri doplnkovej výžive, 3-4 fľaštičky pri kompletnej výžive

• Príchute: čokoláda, oriešok, vanilka, lesná jahoda, marhuľa, cappuccino

Predajné balenie: 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Viac >>

Kód produktu: P00002

0