Snížená funkce ledvin

Chronické ochorenie obličiek (CKD – z anglického chronic kidney disease) je poškodenie obličiek, ktoré trvá minimálne tri mesiace. Hlavným ukazovateľom je zníženie tzv. glomerulárnej filtrácie (GFR – zjednodušene povedané odstraňovanie odpadových látok v tele) pod určitú hodnotu. Súčasne môžu byť prítomné aj príznaky ako je bielkovina alebo krv v moči. K vzniku CKD vedie najčastejšie diabetes mellitus (cukrovka), vysoký krvný tlak a arterioskleróza (zasiahnutie ciev). Výživa a jej zloženie hrá významnú rolu v prevencii progresie tohto ochorenia (zhoršenie fungovania obličiek). Dôležité je dbať na dostatočný príjem energie v sacharidoch a zdravých tukoch a obmedziť množstvo bielkovín v strave podľa odporúčania lekára. Špeciálna výživa nutrego Renal je vyvinutá presne pre potrebu pacientov v predialýze (pred dialýzou), kedy je zlepšenie stavu výživy (napr. pri podvýžive alebo jej riziku) významným faktorom ovplyvňujúcim kvalitu života týchto pacientov. 

Slovo nutričnej špecialistky:

Riešenie podvýživy pri tomto ochorení nie je jednoduché. Je dôležité dodať telu bielkoviny, ale nie priveľa... a zároveň si dať pozor na príjem draslíka, fosforu a sodíka (ak tak odporučí lekár). Práve z týchto dôvodov vyvinula spoločnosť Nutrego produkt nutrego Renal, ktorý podporí pacienta s CKD dávkou energie (162 kcal/100 ml), bez rizika zvýšenej dávky bielkovín a niektorých minerálov. Včasné riešenie podvýživy už vo fáze rizika znamená pre pacientov CKD nielen prevenciu pred komplikáciami (následkom podvýživy), ale aj udržanie optimálneho stavu organizmu v priebehu tohto chronického ochorenia.

RENAL

Nutrične kompletná hyperkalorická výživa s upraveným množstvom bielkovín a elektrolytov (fosfor, draslík, sodík) pre pacientov v podvýžive alebo jej riziku pri chronickom alebo akútneho ochorenia obličiek v štádiu pred dialýzou. Nutrego RENAL je možné použiť aj u pacientov s hypertenziou vďaka nízkemu množstvo sodíka. Neobsahuje lepok ani laktózu, je teda vhodná pri laktózovej intolerancii alebo celiakii.

Potravina na osobitné lekárske účely.

Nutričná hodnota (330 ml): Energia: 535 kcal, proteín: 13 g, tuk: 20 g, uhľohydráty: 75,9 g, z toho cukry: 36,3 g
Nutričná hodnota (200 ml): Energia: 324 kcal, proteín: 8 g, tuk: 12 g, uhľohydráty: 46 g, z toho cukry: 22 g

• Odporúčaná denná dávka: 1 fľaštička pri doplnkovej výžive, 3 fľaštičky pri kompletnej výžive
• Odporúčaná denná dávka: 1-2 fľaštičky pri doplnkovej výžive, 3-4 fľaštičky pri kompletnej výžive

• Príchute: čokoláda, vanilka

Predajné balenie: 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Viac >>

Kód produktu: P00004

0