chirurgie kritické stavy

Chirurgia ako odbor medicíny prináša do života väčšiny pacientov rôzne operačné riešenia vzniknutých akútnych alebo chronických problémov. Väčšie chirurgické zákroky a nároky s nimi spojené sú veľmi závislé od nutričného stavu pacienta, ktorý na daný zákrok prichádza. Príprava pred operačným výkonom a aj následná rekonvalescencia sú úzko späté s výživou. Môžeme teda predpokladať, že keď na operáciu príde pacient vychudnutý a vyčerpaný následkom choroby, môžu sa v rámci výkonu alebo po výkone vyskytnúť rôzne komplikácie, ako je napr. hojenie rán a vznik rôznych komplikácií. Je teda veľmi dôležité ísť na operačný zákrok v dobrom výživovom stave a dbať na zvýšený príjem energie, najmä bielkovín, aj po zákroku.

Slovo nutričnej špecialistky:

Ak teda vieme, že ideme na väčší plánovaný zákrok a sme si vedomí, že náš stav výživy nie je optimálny (nízke BMI, pokles telesnej hmotnosti), mali by sme zvoliť vysokoenergetický sipping, ideálne 200 kcal/100 ml ako minimum s vyšším obsahom bielkovín min. 8,5 gramu/100 ml. Dobrým variantom je teda produkt nutrego Forte v 6 rôznych príchutiach, ktorý spĺňa vyššie uvedené požiadavky a môžeme ho zaradiť ako doplnok k bežnej, kvalitnej strave. Dostatočná dávka bielkovín podporuje hojenie a posilňuje správne fungovanie imunitného systému.

FORTE

Nutrične kompletná hyperkalorická výživa s vysokým obsahom bielkovín bez vlákniny určená pri podvýžive alebo jej riziku u pacientov so zvýšenými nárokmi na množstvo proteínu a energie vo strave. Nutrego FORTE je možné použiť aj u pacientov v rámci zlepšenia nutričného stavu pred a / alebo po operácii. Neobsahuje lepok ani laktózu, je teda vhodná pri laktózovej intolerancii alebo celiakii.

Potravina na osobitné lekárske účely.

Nutričné hodnoty v jednom balení (330 ml): energia: 667 kcal, bielkoviny: 28 g, tuky: 26,4 g, sacharidy: 79,2 g, z toho cukry: 52,1 g
Nutričné hodnoty v jednom balení (200 ml): energia: 404 kcal, bielkoviny: 17 g, tuky: 16 g, sacharidy: 48, z toho cukry: 32 g

• Odporúčaná denná dávka pre 330 ml: 1 fľaštička pri doplnkovej výžive, 3 fľaštičky pri kompletnej výžive
• Odporúčaná denná dávka pre 200 ml: 1-2 fľaštičky pri doplnkovej výžive, 3-4 fľaštičky pri kompletnej výžive

• Príchute: čokoláda, oriešok, vanilka, lesná jahoda, marhuľa, cappuccino

Predajné balenie: 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Viac >>

Kód produktu: P00002

0