chirurgie kritické stavy

Veľký chirurgický zákrok je vždy zásahom do ľudského organizmu a pre telo znamená veľkú záťaž. Pacienti často bojujú so stresom pred operáciou a chudnú, po operácii môžu mať tráviace ťažkosti, môžu mať kŕče po jedle, trpieť nevoľnosťou, nechutenstvom, hnačkami alebo zápchou. Navyše ich trápia i bolesti súvisiace s prekonaným chirurgickým zákrokom. To všetko vedie k tomu, že pacienti menej jedia, a ich organizmus nemá dosť energie a stavebných kameňov na úspešné hojenie a rekonvalescenciu.

Aby sa ľudské telo dokázalo s operáciou čo najlepšie vysporiadať a minimalizovali sa prípadné pooperačné komplikácie, je vhodné sa venovať svojmu telu už niekoľko týždňov pred zákrokom. Dostatok pohybu a pestrá strava sú základ. Pri pobyte v nemocnici a po operácii je potom dôležité dodržiavať rehabilitáciu a stravu odporúčanú lekárom. Čo ovšem ešte viac môže pomôcť telu v období okolo chirurgického zákroku, je zabezpečenie dostatku energie a bielkovín. Telo vďaka nim môže rýchlo nabrať silu, rany sa lepšie hoja a rekonvalescencia nie je taká dlhá. Riešením pre chirurgické kritické stavy je klinická výživa nutrego FORTE.

Je ideálna na posilnenie imunitného systému - podporuje hojenie rán a preležanín, je vhodná po úrazoch a takisto na prípravu na operácie a rýchlejšie rekonvalescencie po operáciach.

Jedna dávka nutrego® FORTE  (330 ml) obsahuje:

  • 667 kcal energie
  • 28 g proteínu
  • 26,4 g tuku
  • 52,1 g cukrov

Klinická výživa nutrego FORTE je dostupná v 6 príchutiach. Je ľahko stráviteľná, dobre tolerovateľná a jednoducho sa pacientom podáva. Môže byť podávaná formou nápoja či sondou. Odporúčaná denná dávka je 1 fľaštička pri doplnkovej výžive a 3 fľaštičky pri kompletnej výžive.

FORTE

6 příchutí

Nutrične kompletná hyperkalorická výživa s vysokým obsahom bielkovín bez vlákniny určená pri podvýžive alebo jej riziku u pacientov so zvýšenými nárokmi na množstvo proteínu a energie vo strave. Nutrego FORTE je možné použiť aj u pacientov v rámci zlepšenia nutričného stavu pred a / alebo po operácii. Neobsahuje lepok ani laktózu, je teda vhodná pri laktózovej intolerancii alebo celiakii.

Potravina na osobitné lekárske účely.

Nutričné hodnoty v jednom balení (330 ml): energia: 667 kcal, bielkoviny: 28 g, tuky: 26,4 g, sacharidy: 79,2 g, z toho cukry: 52,1 g
Nutričné hodnoty v jednom balení (200 ml): energia: 404 kcal, bielkoviny: 17 g, tuky: 16 g, sacharidy: 48, z toho cukry: 32 g

• Odporúčaná denná dávka pre 330 ml: 1 fľaštička pri doplnkovej výžive, 3 fľaštičky pri kompletnej výžive
• Odporúčaná denná dávka pre 200 ml: 1-2 fľaštičky pri doplnkovej výžive, 3-4 fľaštičky pri kompletnej výžive

• 6 príchutí: čokoláda, oriešok, vanilka, lesná jahoda, marhuľa, cappuccino

Predajné balenie: 330 ml, 200 ml, 12 x 330 ml, 12 x 200 ml
Viac >>

Kód produktu: P00002

0